Tesettür Giyimde Mercan Esintisi

0
19

Renkler, insanların en çok dikkatini çeken detaylardır. Her alanda renklerin kendini gösterdiği gibi tesettür giyim alanında da renklerin etkisinden söz etmek gerekiyor.

Pantone 2019 yılının rengini “Living Coral” yani Türkçesi ile “Canlı Mercan” rengi yılın trend rengi olarak belirlendi. Peki, tesettür kıyafetlerde veya kombinlerde mercan renginin etkisi ile nasıl bir tarz oluşturulabilir? İşte cevabı…

Mercan ekose tunik

Denizaltından yeryüzüne enerji saçan mercan rengi, son yılların en çok takip edilen renklerinden biri. Özellikle de moda dünyasında kıyafetlere sunduğu canlılıkları ile ön plana çıkan renk, uyum sağladığı diğer renkleri ile birleştirildiğinde son derece güzel kombinlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

mercan elbise

Kışın son demlerinde mercan trençkotlar

Kış sezonunun bitmesine az bir zaman kaldı. Önümüzdeki ay soğuk havalar etkisini yitirmeye başlayacak ve çiçekler açmaya başlayacak. Biraz da mevsimlerin değişmesi ile sanırım yazı daha erken bir dönemde karşılayacağız. Hazır kış sezonu bitmemişken mercan renginin etkisi ile hoş bir kombin yapmaya ne dersiniz? Kaşe kaban, palto, trençkot ve deri ceketlerde etkisini gösteren mercan rengi, ister tek başına ister zıt renklerle birleştirilerek gayet şık bir kombin oluşturulabilir.

Mercan Pileli Etek

Ofis tasarımlarında mercan takımlar

Tesettürlü hanımlar giyimlerine elbette özen göstermek zorundadırlar ama renkler onların da hakkıdır. Ofis içinde çalışan tesettürlü hanımlar, daha çok takım giymeyi tercih ederler. Hazır yılın trend rengi mercan olarak belirlenmişken mercan takım modelleri tercihlerinizin en başında olabilir. Yeni bir imaj ve farklı bir stil oluşturmak için gerçekten de isabetli bir seçim olacağını söyleyebilirim. Yeni sezonda Acne Studios, Etro, Caroline Herrera, Fendi gibi önde gelen markalara ilham veren mercan rengi, tasarlanan kıyafetleri ile bir hayli öne çıkmayı başarıyor. Kombin yaparken kullanabileceğiniz klasik bol pantolonlar, etekler ya da elbiselerle takım halinde hoş sonuçlar elde edebilirsiniz.

mercan takım

Elbiselerde mercan etkisi

Tesettür abiye elbise modelleri, hanımların seçim yaparken üzerinde en çok durdukları kıyafet türlerinden biridir. Bu sezonda yine etkisi ile tüm kıyafet modellerini etkileyen mercan esintisi, abiye elbise modellerinde de kendini gösteriyor. Şık bir kombin yapmak, davetlere daha iddialı giriş yapmak ve istediğiniz tasarımları elde etmek için renklerin gücünü değerlendirebilirsiniz.

Mercan tesettür abiye elbise

Mercan rengi eteklerde

Pileli etek modelleri, muhafazakar kadınların en çok tercih ettikleri parçalardan biridir. 2019 etek modelleri arasında da yine kendinden söz ettiren bu model üzerine yeni çalışmaların yapılması, son derece şık sonuçların ortaya çıkmasını sağladı. Mercan rengi etek modelleri, daha hoş giyinmek isteyenler için ideal bir öneri olabilir.

Mercan etek modelleri

Her yer mercan olacak

2019 tesettür giyim modelleri, kış sezonunda olduğu gibi yaz sezonunda da mercan rengi ile daha bir bütünleşecek. Tarz ve stil oluşturmak isteyenlere özel olarak sunduğumuz mercan tesettür giyim modellerini inceleyerek kararınızı daha doğru ve daha isabetli şekilde vermenin keyfine varabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here