Kına gecelerinin sultanı bindallı kaftan modelleri

0
41

Kına geceleri, geçmişten günümüze geleneksel olarak gelmeyi başarmış ve her düğünün en önemli detaylarından biri olmayı başarmıştır.

Her genç kız, hayalinde güzel bir kına gecesi düşünür. Her şeyin tastamam hazırlandığı bir gecede tabi ki en güzel kaftan modeli ile gecenin yıldızı olmayı hayal eder. Geçmiş dönemlerden günümüze değin ulaşmayı başaran geleneksel kına geceleri, her kızın hayalini süsler. Tabi zamanın geçmesi ve moda rüzgârının farklı şekilde esmesiyle birlikte her konuda olduğu gibi kaftan modelleri konusunda da yenilikler kendini göstermeye başladı. Klasik kaftan modelleri ile birlikte modern tarzda hazırlanan modeller de bir hayli dikkat çekicidir.

Bindallı kaftan modelleri

Kına geceniz nasıl olsun?

Gelenek ve göreneklere göre düzenlenen kına gecelerinde genellikle bordo, kırmızı ve tonlarında hazırlanan kaftan modelleri tercih edilir. Fakat moda dünyasının gelişmiş yönünü değerlendirdiğimizde değişimlerin kendinden söz ettirdiğini görebiliyoruz. Modern tarz kaftan modelleri ve klasik modellerin bir araya getirilip harmanlanarak hoş modellerin sunulması, iki farklı dünyadan da kopmamak adına son derece etkili olacaktır. Tabi bunu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var.

Bindallı kaftan modelleri

Kaftan modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  • Bindallı modeli, Osmanlı motifleri ile mi hazırlanmış olsun, modern mi olsun?
  • Hangi renkleri tercih edersiniz. Tek renk bindallı modelleri mi, çift renkliler mi?
  • Bindallı modeliniz işlemeli mi olsun, sade mi olsun?
  • Kullanılan kumaşınız nasıl olmalıdır?
  • Yarasa kol mu olsun yoksa düz kol mu?

Tüm bu soruları kendinize sorup tercihinizi yapmanız elbette hem istediğiniz gibi bir kaftan modeline sahip olmanıza yardımcı olacak hem de doğru bindallı seçmenin püf noktalarını başarılı bir şekilde geçmiş olacaksınız. Tabi bunlara hemen cevap vermenin kolay olmadığını da söyleyelim ve hemen sizin yerinize cevaplamaya başlayalım.

Bindallı kaftan modelleri

Modern bindallı modelleri

Modern bindallı modelleri üzerinde karar kılan hanımların, kırmızı rengine önem vermelerini öneririz. Tabi biraz da transparan olmasında fayda vardır.

Renk tercihi

Bindallı ve kaftan modellerinde renklerin çok fazla olmadığını kabul etmek gerekiyor. Yani abiye modeli gibi siyah, somon, ekru renklerinde bindallı modeli bulamazsınız. Daha çok kırmızı tonlarında tasarlanan bindallı kaftan modelleri, Kırmızı, bordo, mor, lacivert ve yeşil renklerde tasarlanıyor. Ama tercihiniz kırmızı renkten yana ise daha fazla şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz, çünkü kırmızı bindallı kaftan modelleri oldukça zengin bir koleksiyona sahiptir.

Bindallı kaftan modelleri

İşlemeli mi sade mi olsun?

Kına gecesinin nasıl düzenleneceğine bağlı olarak bu konuda farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sazlı sözlü, Osmanlı geleneklerine uygun bir gece yapmayı planlıyorsanız tabi ki işlemeli bindallı modelleri daha uygun bir tercih olacaktır. Ama son zamanlarında modern yerlerde ve daha modern tarzda düzenlenen kına geceleri de yok değil. Siz de böyle bir geceden yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız tabi ki sade bindallı kaftan modelleri en doğru seçim olacaktır.

Bindallı kaftan modelleri

Kumaşı nasıl olmalı?

Bindallı modelleri tasarlanırken genellikle tafta, kadife ve saten kumaşlar kullanılır. Son zamanlarda bu konuda daha fazla seçeneğin kendini gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak genel olarak tercih edilen kumaşlar bunlardır. Yine bindallı modeli tercih ederken seçeceğiniz kumaşa karar vermek için ne tür bir kına gecesi düzenleyeceğinize karar verdikten sonra tercih yapmanız daha sağlıklı olur. Geleneklere uygun şekilde düzenlenen kına geceleri için elbette tafta, saten veya kadife kumaşlarla hazırlanan bindallı modelleri en uygunu olacaktır. Modern tarzda yapmayı düşünüyorsanız da özel kumaşları tercih edebilirsiniz.

Bindallı kaftan modelleri

Yarasa kol mu düz kol mu?

Tabi bindallı kaftan modelleri, birçok detayı ile göz alıcı tasarımların ortaya konduğu bir kıyafet türüdür. Eskiden klasik birkaç seçenekten başka model olmamasına karşın günümüzde çok daha zengin modellerin yer aldığını söyleyelim. Yine bindallı kaftan modeli tercihinde bulunurken kol şekillerinin çok önemli olduğunu unutmayın. Eğer eğlenceye ortak olacak ve rahat etmek istiyorsanız yarasa kol kaftan bindallı modelleri daha uygun olacaktır. Daha ağır bir kına gecesi olacaksa da düz kol modellerden yana tercihinizi yapabilirsiniz.

Bindallı kaftan modelleri

Gecenin yıldızı siz olacaksınız!

Kına gecesi için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülüp taşınıldığını biliyorsanız artık kendinizi gecenin ritmine bırakabilirsiniz. Gecenin yıldızı zaten sizdiniz, seçtiğiniz bindallı kaftan modeli ile de bir hayli parladınız demektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here