Esmer Tenlilerin Bilmesi Gereken 5 Giyim Kuralı

0
1.773 views

Her bayan giyinmek ister ve en güzel seçeneklerden faydalanmak ister fakat her bayan için farklı renklerin olduğunu, her ten rengine göre farklı giyinilmesi gerektiğini bilmek gerekiyor. Esmer tenlilerin bilmesi gereken 5 giyim kuralı hakkında sizlere bilgi vererek doğru giyinmenin mükemmel sonuçlarına ulaşmanız için yardımcı olmaya çalışacağım.

Esmer Tenli Kadınlar için Stil Önerileri

Bazen şık bir elbise seçilir, en güzel renkler bir araya getirilerek kombin yapılır ama yine de giyene yakışmayabilir, bunun nedeni ten rengine uyumlu olmamasıdır. Bu nedenle elbise veya herhangi bir kıyafet tercihinde bulunurken ten rengini göz önünde bulundurarak tercih etmek gerekiyor.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

Esmer tenli kadınlar, çoğu zaman kıyafet seçiminde renk uyumunu dikkat almazlar, koyu renkler, pastelin ağır tonlar gibi farklı renk seçeneklerinde tercihlerini yaparlar bu da seçtikleri tesettür kombin konusunda uygun bir modeli bulamamaya neden oluyor ki daha da önemlisi kıyafetlerinin yakışmamasına yol açıyor.  Biz de bu konuda sizler için araştırma yaparak esmer tenlilerin bilmesi gereken 5 giyim kuralı hakkında bilgi vermek istedik.

 

Sıcak Sarı Tonlardan Uzak Durun

Esmer tenli hanımların renk tercihinde kullanmaları gereken renklerin açık tonlar olması gerekiyor. Sıcak ve sarı tonlar kesinlikle bu tene sahip kadınlar için kötü sonuçların yaşanmasına neden olur. donuk tonlar veya sıcak renkler, esmer tenlilerde daha fazla koyuluğa neden olacağı için bu renklerle kombin yapmak sonucun kötü olmasına neden olacaktır.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

 

Kırmızı ve Mercan Renklerini Sevin

Esmer tenli kadınların renk seçiminde dikkat etmeleri gereken renkler, kırmızı ve mercan renkleridir. Bu renkler teninizin daha açık kalmasını sağlamakla birlikte kombin yaparken uyumlu olmanız konusunda da yardımcı olacaktır. İddialı bir duruşa sahip olmak ve daha da önemlisi şık olabilmek için bu renkler üzerinde tercihinizi yapmanızı öneririz.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

 

Siyahı Nasıl Kullanacağınızı Bilin

Her ne kadar bazı tasarımcılar veya stilistler esmer tenli kadınların siyah renkten uzak durmaları gerektiği konusunda uyarıda bulunsalar da aslında siyah her ten rengine uyum sağlayabilir, sadece nasıl kullanılması gerektiği hakkında fikir edinmek gerekiyor. Siyah renkli bir kıyafet seçmeniz herhangi bir soruna yol açmaz fakat kullanacağınız eşarp ve şal renginin kesinlikle açık tonlarda olması gerekiyor. Açık gri, somon, açık hardal, mint gibi renklerden yana tercih yaparsanız daha uyumlu olursunuz.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

 

Işıltılı Kumaşlarla Parlayın

Işıltılı renkler, esmer tenli kadınlara en çok yakışan renklerdir. Zira 2017 yılında bu renklere dair birçok kıyafet modeli gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Kırmızının, hardalın veya somon renginin ışıldayan gücünü kullanarak hoş bir kombin oluşturmak ve şık olmanın keyfini yaşamak daha kolay olacaktır.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

Kontrast Renklerden Güç Alın

Esmer tenli kadınlar için tesettür giyim önerileri ve renk seçimi konusunda fikir vermeye devam ederken bir de kontrast renklerden güç alınması gerektiğini vurgulamak gerekiyor. İki zıt renkle daha hoş bir görünüme sahip olabilir, kombin yaparken zorlanmadan kendinize en yakışan kıyafet modelini tercih edebilirsiniz. Her ne kadar soft renkler esmer tenli kadınları soluk gösterse de kontrast renkler, daha şık ve alımlı görünmenize yardımcı olacaktır.

Esmer tenli tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli

 

Renklerin uyumu, tenlerin renkleri ve daha diğer detaylara dikkat ederek yapacağınız her seçim kesinlikle şık olmanız açısından en güzeli olacaktır. Bu konuda dikkat ederseniz en güzel sonuçlara daha rahat şekilde ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here